70 x 100 cm Afiş (1319)

Fiyat : ₺0,00  + KDV
KDV Dahil : ₺0,00

Dosya Yükle

Afiş

Bir şeyi tanıtmak, herkese duyurabilmek için hazırlanmış, kalabalıkların görebileceği yerlere asılmış, genellikle resimli duvar duyurusuna afiş denir. 

Afiş Nasıl Yapılır?

Afiş hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey müşteriler tarafından fark edilebilmesidir. Bu yüzden de afiş tasarımları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Süslü ve dekoratif yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri daha doğru bir tercihtir. Bir afiş üzerindeki yazı yaklaşık 1,5 - 2 metre mesafeden okunabilmelidir.

Afişte akıcı, anlaşılır ve düzgün cümleler oluşturulmalıdır.

Afişte yer alacak başlık, alt başlık, slogan gibi sözel bilgiler arasında hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajdaki önem sırasına göre, yönlendirecek hiyerarşik bir yapı oluşturulmalıdır. Mesajı doğrudan aktaracak iyi bir görsel tasarlanmasıdır. Afiş uygulamaları için, verilmek istenen mesajın 3, 4 ya da 5 sözcük ile oluşan başlık ve sloganlarla daha çabuk iletildiğinin, sözel mesajların sözcük sayısı arttıkça okuma zorluğu başladığı hatırdan çıkarılmamalı.

Afişte detaylar, kısa süreli bir bakışta bile anlaşılacak kadar düzenli bir yapıda olmalı. Hazırlanacak tasarımın temeli olan düşüncenin fotoğraf, illüstrasyon ve ya tipografi ile mi daha etkili bir biçimde vurgulanacağı tespit edilmeli.

Hedef kitleye bu kadar kısa bir sürede ulaşmak için en önemli detay etkili bir slogan veya grafik olacaktır. Afiş reklamındaki görüntü sayısı en fazla üç olmalı

Hazırlanan afiş üzerinde mümkün olduğunca büyük ölçekli fotoğraf veya illüstrasyonlar tercih edilmemelidir.

Afiş Fiyatları

Afiş fiyatları tasarımı yapılan afişin ebatlarına ve diğer özelliklerine göre değişiklik gösterir. Sitemizde afişlerin özelliğine göre standart fiyatlar tespit edilmiştir. Özel tasarım yaptırmak isteyen müşterilerimiz bizi arayarak fiyat konusunda daha detaylı bilgi alabilirler.

Afiş Çeşitleri

35x50 cm afiş

50x70 cm afiş

70x100 cm afiş